KDM
Panama 2019

W dniach 22-27 stycznia 2019 r. w Panamie odbędą się 34 Światowe Dni Młodzieży.

Wolontariusze, którzy współtworzyli ŚDM Kraków 2016 w naszej parafii udadzą się do Panamy. Tam znów razem z milionami młodych z całego świata zamanifestują swoją wiarę i pokażą młodzieńczy zapał do głoszenia ewangelii!

mapa panamy

Grupa Karmelitańskie Dzieło Miłosierdzia została utworzona z myślą o tym, by pomagać innym, ale również by zbierać środki na wyjazd. Parę razy do roku wolontariusze KDM organizują kiermasze po Mszach św., a zarobione pieniądze mają pokryć część kosztów związanych z wyjazdem.

Jeżeli zechcieliby Państwo wesprzeć młodych ludzi z naszej parafii i dołożyć swoją cegiełkę do ich wyjazdu, prosimy o dokonywanie wpłat na konto parafialne:

76 1600 1013 1839 3840 7000 0001

z tytułem przelewu : „cegiełka na Panamę 2019”

 

Serdeczne Bóg zapłać!


Aktualności ŚDM Panama 2019

Kolejne 33 Światowe Dni Młodzieży za nami

Dni Młodzieży odbywają się co roku, na całym świecie, w każdej diecezji w Niedzielę Palmową. Raz na 3 lata młodzież zjeżdża się do wybranego miejsca, którym w 2016 roku był Kraków, a w 2019 roku będzie Panama. Hasłem tegorocznych ŚDM były słowa „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30). Młodzież z diecezji krakowskiej przez 3 dni brała udział w integracji, konferencjach i adoracjach. Na zakończenie w Niedzielę Palmową po Mszy Św. na Wawelu odbył się koncert uwielbienia w ogrodach seminarium wraz ze wspólnym posiłkiem kończącym spotkanie. Link do artykułu o spotkaniu oraz fotorelacji http://www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/prezentacja-rady-mlodziezy-archidiecezji-krakowskiej.html

Krakowskie SDM 2018 Krakowskie SDM 2018

Światowe Dni Młodzieży już w najbliższą niedzielę!

Diecezjalne Dni Młodzieży obchodzone co roku przez młodzież na cały świecie, są uzupełnieniem pomiędzy światowymi spotkaniami, które odbywają się co 2-3 lata w jednym z Państw. Co roku święto to obchodzone jest w Niedzielę Palmową. Dla zainteresowanych diecezja krakowska przygotowała szereg spotkań i konferencji oraz Mszę Św. na Wawelu. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://www.facebook.com/events/182070459078053/

Drugie Diecezjalne Spotkanie Panamskie

22 lutego odbyło się drugie spotkanie diecezjalne. Omawiane były kwestie wylotu grup na ŚDM w Panamie oraz rejestracji w systemie, która ruszy niebawem. Dodatkowo oprócz Adoracji i Mszy św. odbyło się spotkanie ze znanym nam już misjonarzem werbistą ks. Józefem Gwoździem. Opowiadał on, tym razem młodzieży z całej diecezji, o swojej posłudze w Panamie.

Spotkanie z misjonarzem z Panamy

W naszej pamięci wciąż jest spotkanie z werbistą ks. Józefem Gwoździem, który dwie niedziele temu odwiedził naszą parafię. Między mszami świętymi, na których głosił kazanie, spotkał się z młodzieżą jadącą z parafii na ŚDM w Panamie w styczniu 2019 roku. Mówił nam o kraju swojej posługi misyjnej, odpowiadał na pytania i udzielał porad, jak przygotować się do wyjazdu. Bogatsi o wiedzę nt. kraju naszej podróży jesteśmy spokojniejsi i bardziej ufni, że wszystko się uda. Nie ustajemy w modlitwie o dobre przygotowanie się do tego wydarzenia oraz o jego dobre owoce.

spotkanie książka panama kazanie

Mamy kolejny dom przy ul. Panamskiej!

Udało nam się zebrać koleją 5-tkę i utworzyć nowy domek nr 32 przy ul. Panamskiej (mamy już domek nr 26). Młodzież będzie się modlić o dobre przygotowanie do ŚDM w Panamie w styczniu 2019 r. modlitwą różańcową. Każdy odmawia jedną dziesiątkę, więc w całości grupa odmawia całą tajemnicę wyznaczoną na dany miesiąc. Więcej o akcji na stronie: http://panama.diecezja.pl/?-panamska10

panamska32

PIERWSZE DIECEZJALNE SPOTKANIE PANAMSKIE ZA NAMI

22 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie diecezjalne mające na celu przygotować duchowo młodzież wyjeżdżającą na ŚDM w Panamie w styczniu 2019. Poza adoracją i Mszą Świętą znalazły się też elementy integracyjne, jak animacja prowadzona przez aktora Teatru Ludowego Piotra Piechę. Następne spotkanie już za miesiąc w Myślenicach.

spotkanie diecezjalne SDM Panamaspotkanie diecezjalne SDM Panama

SPOTKANIA PANAMSKIE

Z inicjatywy diecezja krakowskiej, co miesiąc będą odbywać się tzw. SPOTKANIA PANAMSKIE. Każdego 22 dnia miesiąca osoby chcące wyjechać na kolejne ŚDM lub wspierające to wydarzenie swoją modlitwą, będą spotykać się. Spotkania mają służyć bliższemu poznaniu się grup oraz wspólnemu uczestnictwu we Mszy Św. w intencji dobrze przeżytych Światowych Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku. Wszystkich sympatyków KDM również zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Krakowie, os. Kalinowe 5. Program i więcej szczegółów na stronie: https://www.facebook.com/events/138971636777207/

REJESTRACJA NA ŚDM RUSZY JESZCZE W STYCZNIU 2018!

Już w tym miesiącu mają ruszyć zapisy grup na ŚDM w Panamie w 2019 roku. Grupy, żeby móc zarejestrować się w oficjalnym systemie najpierw muszą być zgłoszone w komitecie krajowym.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie: http://gosc.pl/doc/4408733.Rejestracja-na-SDM-w-Panamie-za-kilka-tygodni

Modlimy się za ŚDM #panamska10

Modlimy się za nasz wyjazd do Panamy! Ale nie tylko my. Wszyscy, którzy chcą modlitewnie przygotować się do Światowych Dni Młodzieży w 2019 roku, obojętnie czy będą je przeżywać w Polsce czy za oceanem, zostali zaproszeni przez diecezję krakowską do modlitwy różańcowej. Stworzono ulicę „Panamską”, która łączy Polskę z Panamą. Obecnie na ulicy znajduje się 26 domów. W każdym z nich „mieszka” 5 osób, z których każda codziennie odmawia jeden dziesiątek różańca, tak by razem odmówić całą modlitwę. Jeśli chcesz wybudować swój dom, zgłoś siebie i czwórkę znajomych na stronie http://panama.diecezja.pl/?-panamska10

Modlitwa ŚDM Panama 2019

Oficjalna modlitwa w intencji dobrego przeżycia i trwałych owoców ŚDM Panama 2019. Zalecana do odmówienia w połączeniu z jedną dziesiątką różańca.

HYMN

Już jest! Hymn w wersji polskiej. Można uczyć się słów, by móc potem śpiewać jako część wielomilionowego chóru pielgrzymów!

LOGO

Warto zapoznać się ze znaczeniem i symboliką logo.Logo ŚDM

HASŁO

Znamy już hasło przewodnie ŚDM Panama 2019.

"Oto Ja slużebnica Panska, niech mi się stanie według twego słowa" ŁK 1, 38