KDM
Zobaczyliśmy jak pracuje Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.
2360 dni temu
We wtorek byliśmy odwiedzić Dzieło prowadzone przez o. Kapucynów, które w listopadzie wsparliśmy zimową odzieżą dla osób bezdomnych. Nasza „wycieczka” odbyła się już po godzinach pracy ośrodka, więc nie krępowaliśmy przychodzących tam bezdomnych i osób potrzebujących. Codziennie przez to miejsce przewija się ok. 70-100 osób. Mogą one skorzystać z pomocy doraźnej:

– łaźnia (z prysznicami na żetony )

– pralnia (jeden tryb prania i suszenia max do 2 godzin)

– fryzjer (jeden z braci kapucynów)

– garderoba (na każdy rodzaj odzieży są roczne limity)

– bezpłatna opieka medyczna prowadzona przez „Lekarzy Nadziei”

– stołówka prowadzona przez siostry felicjanki (posiłki są płatne lub na bony)

Dodatkowo Dzieło zajmuje się pomocą długofalową, czyli poradami prawników, pracowników socjalnych, pośredników pracy, specjalistów od walki w wychodzeniu z nałogów. Prowadzone są też tzw. mieszkania wspierane, gdzie osoby wychodzące z bezdomności uczą się odpowiedzialności w wypełnianiu codziennych obowiązków.

Dowiedzieliśmy się, jak bardzo ważne jest, żeby zapamiętać parę adresów, pod które można kierować osoby proszące nas o pomoc na ulicy. Zamiast dawać im drobne pieniądze należy wskazać Dzieło przy ul. Smoleńsk 4 lub ul. Loretańskiej 11 oraz furtę przy ul. Reformackiej 3, gdzie codziennie w g. 16-17 wydawane są bułki i herbata.

Więcej pod adresem: http://dzielopomocy.pl/

pralnia garderoba Dom Pomocy o.Pio jadlodajnia