KDM
Karmeliada 2019
1718 dni temu

Za nami kolejny festyn parafialny Karmeliada 2019… Karmeliada

9 czerwca 2019 roku w karmelitańskich ogrodach parafii „Na Piasku” odbyła się Karmeliada – Festyn Rodzinny. W wydarzeniu uczestniczyło wiele rodzin z naszej okolicy. Bramy ogrodu otworzono o godz. 12:00, a występy na scenie rozpoczęła schola Exodus, którą można usłyszeć podczas Mszy świętej w każdą niedzielę o godz. 11:00. Kolejnymi wykonawcami byli: uczniowie ze szkoły muzycznej oraz iluzjonista – kleryk Marcin. W naszym programie znalazły się również pokazy chemiczne koła naukowego Politechniki Krakowskiej.

Poza sceną, wielkim zainteresowaniem cieszyły się także: gra terenowa dla rodzin oraz gra terenowa dla dzieci „Tajemniczy Ogród”, w której każdy mógł zdobyć roślinkę. Wiele oczu cieszyły również pokazy służb mundurowych tj. Policji, Straży Pożarnej, Malty Służby Medycznej, – która poprowadziła krótkie przeszkolenie w zakresie pierwszej pomocy. Dzięki ich obecności, wszyscy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda w środku karetka, samochód policyjny oraz wóz strażacki. Nie zabrakło chętnych do plecenia wianków przy stoisku z kwiatami; ciekawskich, którzy próbowali rozwiązywać zagadki logiczne i najmłodszych czekających na pomalowanie twarzy. Stoiska przygotowane były przez młodzież ze wspólnot: Karmelitańskie Dzieło Miłosierdzia oraz Flos Carmeli. Nowością na dorocznym festynie były pokazy w planetarium oraz dmuchane mega piłkarzyki, w których wiele dzieci z zapałem sprawdziło swoje zdolności piłkarskie. Kolejnym elementem sportowym był mecz piłki nożnej pomiędzy Karmelitami a Ruchem Apostolstwa Młodzieży, z którego zwycięsko wyszli gospodarze z zakonu „Na Piasku”. Po zaciętym meczu na scenie wystąpił zespół ludowy z podkarpacia „Jodłowianie”, który cieszył uszy przybyłych piękną, ludową muzyką, a oczy niesamowitymi, tradycyjnymi strojami. Zwieńczeniem występów na scenie był koncert fortepianowy „Fortepiany wolności” z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II w wykonaniu Aleksandra Dębicza.

  Dla każdego coś dobrego…

Wszyscy uczestnicy festynu mogli skosztować przepysznych wyrobów cukierniczych, karmelitańskiego bigosu, smakowitych pierogów, pasztecików, pachnącej kiełbaski z grilla oraz oscypków z żurawiną serwowanych przez członków Rady Parafialnej.

A to wszystko w dobrym celu…

Podczas całego wydarzenia zbierane były datki na niepełnosprawne dzieci mieszkające w naszej parafii. Z losów na loterii, licytacji, sprzedaży kawy zebrano 4500 zł na ten cel.

Wszystkim parafianom serdecznie dziękujemy za okazanie dobrego serca oraz uczestnictwo w tym wspólnotowym wydarzeniu i zapraszamy już za rok!